Danes so Športna zveza Univerze v Ljubljani, Mestna občina Ljubljana in Rokometna zveza Slovenije v Vogalni sobi Univerze v Ljubljani podpisali dogovor o sodelovanju na projektu 4. Evropsko univerzitetno rokometno prvenstvo 2009, ki bo potekalo med 15. in 21. junijem 2009 v Ljubljani.

Datum objave: 03.02.2009

Rektorica UL prof. dr. Andreja Kocijančič je uvodoma poudarila, da si je UL priborila pravico gostiti prvo evropsko univerzitetno prvenstvo v zgodovini univerze s tem, ko je univerzitetna rokometna ekipa julija lani osvojila naslov evropskih univerzitetnih rokometnih prvakov. Univerza v Ljubljani je univerza športne odličnosti, ki je v letu 2008 bila najbolj uspešna univerza po številu osvojenih medalj na evropskih univerzitetnih prvenstvih. V letu 2009 pa se poteguje za priznanje Evropske univerzitetne športne zveze za športno najbolj uspešno univerzo desetletja.

Mestna občina Ljubljana bo za izvedbo projekta zagotovila temeljne infrastrukturne in logistične pogoje. "Mestna občina Ljubljana bo pri organizaciji EP stala ob strani RZS in univerzi, predvsem z objekti, brezplačnimi prevozi in turističnimi ogledi mesta za udeležence tekmovanja, zagotovitvijo pogostitev za predstavnike delegacij udeležencev, promocijo dogodka in drugimi zadevami," je pojasnil župan Zoran Janković in v svojem optimističnem slogu dodal: "Pričakujem, da bo reprezentanca Slovenija osvojila kolajno. Najmanj zlato. Za žensko izbrano vrsto je to odlična priložnost, da prvič poseže po odličju."

Predsednik RZS Franjo Bobinac je prisotne najprej seznanil s podatkoma, da bo moško reprezentanco vodil Slavko Ivezič, žensko pa Primož Pori, kar sta potrdila tako strokovni svet kot predsedstvo zveze. Poudaril je tudi pomen podpisanega dogovora o sodelovanju, saj gre za partnerstvo na visoki ravni, ki ima za cilj izvedbo konkretnega projekta. RZS bo v skladu z dogovorom skrbel za strokovno delo pri izboru, pripravi in podpori univerzitetne reprezentance, sofinanciral sodniške stroške in pomagal pri promociji tekmovanja v odnosu do tujih partnerjev in domače javnosti.

"Kot sklepam iz besed sogovornikov, je zlata kolajna očitno že osvojena. Tako mi preostane le, da z igralci zavihamo rokave in se lotimo trdega dela" se je najprej pošalil selektor Slavko Ivezič in dodal, da je težko napovedati favorite, saj se igralski kader v vseh moštvih stalno spreminja, mednje pa zagotovo spadajo Poljska, Nemčija, Hrvaška, Srbija in Francija. "Ne glede na razplet tekmovanja sem prepričan, da bomo na EP ime Ljubljane in Slovenije znova ponesli v Evropo in svet" je dodal Ivezič.

Na EP v Ljubljani bo nastopilo 16 moških in 10 ženskih reprezentanc (skupaj okoli 450 udeležencev), več podatkov o tekmovanju pa si je mogoče ogledati na spletni strani www.euchandball2009.com.

Ob koncu novinarske konference sta dogovor o medsebojnem sodelovanju na področju univerzitetnega športa podpisala Rokometna zveza Slovenije (v njenem imenu predsednik Franjo Bobinac) in Slovenska univerzitetna športna zveza (predsednik prof. dr. Otmar Kugovnik). Prof. dr. Otmar Kugovnik je pri tem poudaril pomen celovito urejenega sodelovanja znotraj ene panoge, pri čem gre za prvo tovrstno sodelovanje v Slovenij, ki bo omogočilo bistveno boljšo realizacijo strateških in strokovnih ciljev v praksi, konkretno tudi v primeru evropskega univerzitetnega tekmovanja.