Ob koncu leta 2008 se je izteklo prvo leto rednega delovanja portala DiKUL.

Datum objave: 20.02.2009

V portal DiKUL je bilo v letu 2008 vključenih 182 informacijskih virov, dostopnih za uporabnike. 174 virov je bilo takih, ki so bili dostopni vsem uporabnikom z UL, 8 virov pa je bilo dostopnih le za študente in zaposlene izbranih fakultet. 14 virov je bilo dostopnih na tak način, da niso omogočali neposrednega iskanja z združevalnim iskalnikom, temveč je bila do uporabniških vmesnikov teh informacijskih virov izdelana le spletna povezava. Dejstvo, da so nekateri viri dostopni le izbranim fakultetam, predstavlja velik problem tako za uporabnike DiKUL kot tudi za zagotavljanje dostopa do teh virov v okviru platforme.

Več o tem v dokumentu Portal Digitalne knjižnice Univerze v Ljubljani v letu 2008 .

Na storitev oddaljenega dostopa so se člani knjižnic Univerze v Ljubljani v letu 2008 prijavili 92.624 krat, kar pomeni v primerjavi z letom 2007 (72.002) zvišanje za indeks 128. Število uporabnikov storitve se je s 7317 v letu 2007 povečalo na 9.967 v letu 2008, kar pomeni zvišanje za indeks 136.

Podrobnosti so navedene v Poročilu o uporabi storitve oddaljenega dostopa do informacijskih virov v letu 2008 .

Objavo na temo DiKUL je moč zaslediti na spletnih straneh proizvajalca portalne opreme Ex Libris v zbirki »Case Studies«. Objavljamo povezavo na PDF dokument :
Making e-resource management easy at the Library of the University of Ljubljana, Slovenia .