B.Žekš, predsednik SAZU je bil na portoroškem posvetu o visokem šolstvu kritičen do njegove kakovosti.

Datum objave: 13.06.2007

Vpiše se večji del generacije kot drugod, potreben bi bil filter za tiste, ki niso sposobni študirati. Je za šolnine, z njimi bi stimulirali starše in študente, a ob ustrezni štipendijski politiki. Naše univerze bi lahko bile boljše, v minulih 16 letih se na njih ni zgodilo nič.  B.Bohanc, dekan BF UL je menil, da imamo množičen študij zato, ker ga spodbuja financiranje po številu vpisanih in diplomantov, kar pritiska na zniževanje kriterijev. U.Dejak, ŠOS, je bil proti omejevanju dostopa do študija s sprejemnimi izpiti. Minister J.Zupan je odgovoril, da želijo fakultete imeti nekaj vpliva pri izboru študentov. (B.M.)

Kdor ne študira, ne more biti študent. J.S., Večer, sreda, 13. junij 2007