Komisija Državnega sveta RS se je zavzela za podaljšano razpravo o resoluciji o nacionalnem programu visokega šolstva 2007-2010.

Datum objave: 21.06.2007

Po besedah A.Kocijančič, rektorice UL, so po lanskem usklajevanjih univerz in ministrstva ostale odprte tri točke: definiranje univerz in razmejitev javnih in zasebnih ustanov, habilitacije in financiranje. Zato je taka "resolucija na nek način invalidna". Univerze in študenti menijo, da naj bi podaljšali javno razpravo, a predlog ni bil sprejet. D.Hvalica, državni svetnik ocenjuje, da je dokument "proti volji tistih, ki jim je najbolj namenjen", svetnik J.Golob pa opozarja, da povezovanje resolucije z zakonom o visokem šolstvu lahko vodi do veta na zakon v državnem svetu. (B.M.)

Invalidna resolucija. J.K., Primorske novice, četrtek, 21. junij 2007