Četrto univerzitetno evropsko rokometno prvenstvo v Ljubljani so slovenske študentke končale na drugem mestu, slovenski študenti pa na tretjem. V ženski konkurenci je slavila poljska univerza Vincent Pol, v moški pa ruska univerza za telesno kulturo, šport in turizem.

Datum objave: 21.06.2009

Po razburljivem finalnem obračunu med slovensko in poljsko univerzo Vincent Pol, ko so Slovenke pod vodstvom nedavno odstavljenega selektorja ženske reprezentance Primoža Porija v prvem polčasu zaostajale že z 0:6, nato pa s popolnim preobratom odšle na odmor z vodstvom 13:11, ter vodile domala ves drugi polčas, so morale v podaljških priznati premoč Poljakinjam. Redni del, ki se je končal z neodločenim izidom 25:25, so končale brez treh igralk, saj so rdeč karton prejele Barbara Varlec, Katja Čerenjak in Anja Argenti. Končni izid je bil 29:27.

Ljubljanski študenti, ki jih je vodil Slavko Ivezič, so v boju za tretje mesto premagali kolege z univerze Gazi (Turčija) s 37:26, medtem, ko so študentke nemške univerze Erlangen-Nurnberg z izidom 34:29 premagale turško univerzo iz Kastamona.

Končni vrstni red prvenstva

Ženske: