Odbor za visoko šolstvo, znanost in tehnološki razvoj je v nadaljevanju razprave o resoluciji o nacionalnem programu visokega šolstva obravnaval 7 od 250 dopolnil k resoluciji.

Datum objave: 06.07.2007

Zavrnil je 6 dopolnil, ki so jih na pobudo visokošolksih partnerjev predlagali opozicijski poslanci in sprejel dopolnilo poslancev SDS. Med zavrnjenimi je bilo tudi priporčilo londonske "bolonjske"  konference o pomenu močnih, raznolikih, avtonomnih in odgovornih ter ustrezno financiranih  institucij.

Taka "nepripravljenost  na sprejemanje predlogov strokovne javnosti" je slaba popotnica za sprejemanje resolucije in tudi za pripravo novega visokošolsko-raziskovalnega zakona, je po seji v sporočil javnosti G.Tomšič iz službe za stike z javnostmi UL. (B.M.)

Zavrnili dopolnila k resoluciji. J.K.S., Delo, četrtek, 5. julij 2007