Rektor prof. dr. Stane Pejovnik je na danšanjem posvetu Rektorske konference RS o prenovi doktorski programov v pozdravnem nagovoru poudaril, da je doktorski študij izobraževanje preko raziskovanja.

Datum objave: 15.10.2009

Ob tem je opozoril na dve problematični točki, s katero se srečujejo univerze pri izvajanju podiplomskih študjev. Predvsem je to slabo stanje raziskovalne opreme, ki onemogoča študentom stik z vrhunsko opremo v času trajanja študijskega procesa. Druga okoliščina, ki neugodno deluje na podiplomski študijski proces, je izjemno močna specializacija, ki zavira komunikacijo med strokami.

Rektor Pejovnik je ob tem opozoril, da je znanost avtonoma takrat, kadar je holistična in obravnava vprašanja vezana na človeški razvoj in obstoj. Po njegovi oceni je pomembno, da se doktorska šola na UL razvija v skladu z najnovejšimi trendi, zato močno podpira prizadevanja za vnos novih pogledov v njeno delovanje.