Datum objave: 17.07.2007

Maturanti včeraj slabo spali

Maturanti 88 slovenskih gimnazij so 16.7.2007 dobili rezultate splošne mature, tudi preko spletnih strani RIC-a. Od 9.773 jih je bilo uspešnih 92,6%, kar je nekaj manj kot lani. Zlatih maturantov, z več od 30 točk, je bilo 427. Zdaj čaka maturante še vpis; do 25.julija bodo izvedeli, ali so zbrali dovolj točk.

Maturanti včeraj slabo spali. Novi tednik Celje, torek, 17. julij 2007

Neenakopravni učitelji in maturanti

Pogovor z Zdenkom Medvešom, profesorjem FF UL in predsednikom državne komisije za poklicno maturo. V Sloveniji imamo dve obliki mature, splošno na gimnazijah in poklicno na srednjih strokovnih šolah. Obstajajo razlike v delovanju komisij sestavljenih iz učiteljev gimnazij in strokovnih šol. Poklicna matura omogoča vpis na visokošolske strokovne programe in maloštevilne univerzitetne. O tem odločajo fakultete. V bolonjskem študiju se ti maturanti lahko vpišejo v strokovne in univerzitetne programe kot doslej, a na drugo stopnjo se vpisujejo enako kot univerzitetni prvostopenjski diplomanti.

Neenakopravni učitelji in maturanti. J.K.S., Delo, nedelja, 22. julij 2007