Datum objave: 25.07.2007

Dušan Lesjak, državni sekretar MVZT, vodja projekte skupine za Evrosredozemsko univerzo pravi, da bo nova univerza odprla vrata v št.l. 2008/2009, najprej s študijskimi programi 2.stopnje in raziskovalnimi programi s sredozemsko tematiko. "Predavanja bodo potekala v angleškem, francoskem in arabskem jeziku, odvisno od tega, kateri domači in tuji partnerji se nam bodo pridružili in ponudili svoje programe". Svoje programe že ponuja Univerza v Novi Gorici (Vinogradništvo in vinarstvo ter Medkulturni dialog), prav tako FHŠ Univerze na Primorskem.  Do začetka bo treba urediti infrastrukturo in zagotoviti sredstva iz proračunskih in neproračunskih virov, tudi programov TEMPUS, Socrates-Erasmus in Mundus. (B.M.)

Več informacij na spletni strani:  www.uni-kakovost.net, v rubriki VISOKOŠOLSKE INSTITUCIJE

Evrosredozemska univerza s sedežem v Piranu. S.D., Večer, sreda, 25. julij 2007