Španska nacionalna raziskovalna organizacija CCHS (Centro de Ciencias Humanas y Sociales) je objavila najnovejše rezultate Webometrics lestvice, ki Univerzo v Ljubljani uvršča na 155. mesto v svetovnem oziroma 41. mestvo v evropskem merilu. Lestvica Webometrics meri spletno pojavnost in kakovost akademskih vsebin unvierz na spletu in se osvežuje vsakih šest mesecev.

Datum objave: 15.02.2010

Univerza v Ljubljani, ki se že vrsto let uvršča med najboljše 3 % univerz na svetu, je v zadnjih letih konstantno napredovala, kar ni zgolj znak dobre spletne pojavnosti, ampak tudi pospešene vzpostavitve celostnega dostopa do spletnih informacijskih virov in uvedbe Digitalne knjižnice UL ter zasledovanja učinkovite strategije zagotavljanja kakovosti študijskega in raziskovalnega dela.

V svetovnem merilu na lestvici Webometrics vodi Univerza Harvard, sledijo pa ji Massachusetts Institute of Technology, Stanford University, University of California Berkeley in Cornell University. Med evropskimi univerzami sta se najbolje odrezali univerzi Cambridge in Oxford ter švicarski tehnološki inštitut ETF Zürich.

Več informacij: