Datum objave: 06.04.2010

Ekonomska fakulteta Univerze v Ljubljani je postala poleg EQUIS tudi AACSB akreditirana šola. Tako se uvršča med približno 55 poslovnih šol na svetu, ki imajo obe najpomembnejši akreditaciji (evropsko in ameriško), kar je zavidljiv dosežek v svetovnem merilu. Najprestižnejšo ameriško akreditacijo AACSB je do tega trenutka uspelo pridobiti zgolj 45 poslovnim šolam v Evropi in Ekonomska fakulteta UL je prva iz srednje in vzhodne Evrope.

(dekan UL EF prof. dr. Dušan Mramor in rektor UL prof. dr. Stane Pejovnik, foto: IFP)

AACSB International (The Association to Advance Collegiate Schools of Business), ustanovljena leta 1916, je ameriška organizacija, ki vključuje 1200 pretežno izobraževalnih institucij v 74 državah. Organizacija podeljuje AACSB mednarodno akreditacijo, certifikat odličnosti za področje poslovnega izobraževanja. Poleg akreditacije EQUIS, ki jo podeljuje Evropsko združenje poslovnih šol, je najbolj zaželena potrditev, za katero si prizadevajo najboljše poslovne šole, saj potrjuje najvišje standarde v kakovosti poslovnega izobraževanja. Institucije, ki pridobijo akreditacijo, potrdijo svojo zavezanost kvaliteti in neprekinjenim izboljšavam skozi stroge in vseobsegajoče preglede akreditacijske komisije. Poudarek je na kakovosti izobraževalnih vsebin ter načinov poučevanja, upoštevajoč visoke raziskovalne standarde raziskovalcev.

Pridobitev še te pomembne akreditacije dokazuje, da je usmeritev razvoja Ekonomske fakultete UL pravilna, da njeni raziskovalni rezultati in znanje, ki ga ustvarja in deli s študenti ter gospodarstvom, ustrezajo merilom kakovosti najboljših svetovnih poslovnih šol. Zaposljivost študentov Ekonomske fakultete UL je v domačem okolju najvišja in najpomembnejša certifikata kakovosti EQUIS in AACSB jo samo še dodatno povečujeta, predvsem na mednarodnem trgu dela.

Iskrene čestitke Ekonomski fakulteti

Več informacij: