V sredo 7.4.2010 je Športna zveza Univerze v Ljubljani v Tenis centru Breskvar organizirala Univerzitetno prvenstvo v tenisu za študente in študentke Univerze v Ljubljani.
Pri fantih je letos tekmovalo kar 17 študentov, pri puncah pa 8 študentk.
Udeleženci tekmovanja so se borili za pridobitev naslova prvaka Univerze v Ljubljani v panogi tenis za študijsko leto 2009/10.

Datum objave: 11.04.2010

Zmagovalec in zmagovalka prvenstva pa bosta lahko zastopala Univerzo v Ljubljani na državnem univerzitetnem prvenstvu (DUP) v tenisu v letu 2010, ter v primeru zmage na DUP tudi na evropskem univerzitetnem prvenstvu v tenisu, ki bo med 25. in 31. julijem 2010 v Coimbri na Portugalskem.

Univerzitetni prvak v tenisu je pri fantih postal študent Fakultete za šport Uroš Potočnik.

Potočnik si je s konstantno dobro igro in odlično kondicijo priigral pot do finala, kjer je premagal svojega nasprotnika Denisa Pečečnika z 9:6.

Pečečnik, študent Fakultete za gradbeništvo in geodezijo je tako kljub odlični igri v četrfinalu in polfinalu pristal na drugem mestu.

Tretje do četrto mesto pa sta si zaslužila Gregor Ficko (Fakulteta za šport), ki je lani zasedel drugo mesto v tekmovanju in Jani Tomulić (Fakulteta za šport).

V ženskem delu tekmovanja pa je zmago slavila predstavnica Ekonomske fakultete Vana Šutalo , ki je z 9:4 premagala svojo nasprotnico Paškvan Matejo,

študentko Fakultete za družbene vede. Tretje do četrto mesto sta si podelili študentki Ekonomske fakultete Anja Kovač in Eva Klampfer

Ekipno je bila najuspešnejša Fakulteta za šport, saj so študenti te fakultete skupaj zbrali 339 točk.

Na drugo mesto se je uvrstila Ekonomska fakulteta s 323 točkami, na tretje pa Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo s 138 točkami.