Šporrtna zveza Univerze v Ljubljani - Športnotekmovalna sezona Univerze v Ljubljani 2009/10 je zaključena s finalnimi boji v odbojki in futsalu dne 15.4.2010 ter v košarki dne 19.4.2010.

Datum objave: 27.04.2010

Lanskoletna absolutna zmagovalka univerzitetnih ligaških tekmovanj po številu uvrstitev na 1. mestih – Fakulteta za šport – je morala letos priznati premoč Ekonomski fakulteti. V treh ligaških tekmovanjih in skupaj petih kategorijah so dvakrat slavili športniki (odbojka ženske, košarka moški), trikrat pa ekonomisti (odbojka moški, košarka ženske, futsal moški).

Univerzitetna košarkarska liga

Tekma, ki smo jo najbolj nestrpno pričakovali, je bila odigrana med Fakulteto za elektrotehniko in Fakulteto za šport. Difovci so dokaj lahko prišli do sem, medtem ko je ekipa FE prikazala kar nekaj presenečenj do finala in na poti izločila eno izmed favoritov - ekipo BF. V razburljivi in emotivni tekmi so slavili difovci s 67:59. Za 3. mesto pa se je odvila tekma med Fakulteto za gradbeništvo in geodezijo ter Fakulteto za strojništvo. Končni rezultat je bil 48 proti 41 za FS, ki si je s to zmago priborila tretje mesto v ligi UKL. Končni vrsti red pri fantih: 1.   FAKULTETA ZA ŠPORT, 2.   FAKULTETA ZA ELEKTROTEHNIKO, 3.   FAKULTETA ZA STROJNIŠTVO. Za več klikni!

V ženskem finalu sta se pomerili ekipi Ekonomske fakultete in Pedagoške fakultete. Ekipa EF si je že v prvem delu igre zagotovila prednost, ki je ni izpustila iz rok do konca tekme. Trener Zovko je svoje igralke dobro pripravil na odločilno tekmo, saj so na igrišču delovalo taktično zelo zrelo. Končni rezultat je bil 36 proti 26 za EF, ki je tako osvojila naslov najboljše ekipe v letošnji izvedbi ženskega dela lige UKL. Strelsko najbolje razpoložene so bile Vene (strelka tekme), Bajrektarevič in Grobiša (vse tri EF) ter Kolar (PeF). V tekmi za 3. mesto v ženski konkurenci lige UKL sta se pomerili ekipi Biotehniške fakultete in Fakultete za šport. Kljub obetavnem začetku ekipe BF so le morale priznati premoč kolegic s Fakultete za šport, ki so srečanje zmagale 48:41. BF tako končuje letošnjo izvedbo lige na četrtem mestu, igralke FŠ pa z medaljami okrog vratu na tretjem mestu. Končni vrsti red pri dekletih: 1.   EKONOMSKA FAKULTETA, 2.   PEDAGOŠKA FAKULTETA, 3. FAKULTETA ZA ŠPORT. Za več klikni!

Univerzitetna odbojkarska liga

Finale najboljših letošnjih ekip v moški kategoriji je po pričakovanju pripadel ekipi EF, ki ima v svojih vrstah več odličnih odbojkarjev. Ekonomisti so slavili prepričljivo z 2:0 v nizih. Za najboljšega igralca pa je bil izbran Erbežnik Gregor (EF). Tekma za 3.mesto se je začela v pričakovanju izenačenega dvoboja dveh enakovrednih ekip, vendar se je že v sredini prvega seta sprevrgla v igro mačke z mišjo v kateri so farmacevti z lahkoto ugnali gradbenike z 2:0 (17,6). Končni vrsti red pri fantih: 1. EKONOMSKA FAKULTETA, 2. FAKULTETA ZA STROJNIŠTVO, 3. FAKULTETA ZA FARMACIJO. Za več klikni!

Finalni obračun v ženski kategoriji med ekipama Filozofske fakultete in Fakultete za šport je gledalcem v dvorani BIC postregli z izjemno odbojkarsko predstavo. V živčni voji, ki je trajala domala do konca srečanja so slavile študentke Fakultete za šport z rezultatom 2:1 (22,-22,-9). Za najboljšo igralko lige proglašena Leda Strel Kosmač, kapetanka ekipe FŠ. Tudi tekma za 3. mesto je postregla z odlično odbojkarsko predstavo. Na koncu so slavile študentke FKKT z 2:0. Končni vrsti red pri dekletih: 1 . FAKULTETA ZA ŠPORT, 2. FILOZOFSKA FAKULTETA, 3. FAKULTETA ZA KEMIJO IN KEMIJSKO TEHNOLOGIJO. Za več klikni!

Univerzitetna futsal liga

V končnici letošnje UFL so se tokrat znašle ekipe BF, FS, FŠ in EF. Slednji dve sta se borili za univerzitetnega prvaka medtem, ko sta se za 3. mesto izzvali ekipi BF in FS. Tekma za 3. mesto se je začela s počasnim tempom in rahlo zmedenostjo obeh ekip. BF je vendarle prevzela inciativo ter si edinim z golom Mršič Daliborja zagotovila zmago ter 3. mesto v ligi.

Veliki finale med Fakulteto za šport in Ekonomsko fakulteto je bil pričakovano napet. Obe moštvi sta že v prejšnjih tekmah pokazali,  da sta odlično pripravljeni, igralci obeh ekip so zelo dobro uigrani in je tako od njih mogoče pričakovati karkoli. Marko Makivič, študent EF je svoji ekipi z golom 1 minuto pred koncem zagotovil zmago in zasluženi naslov. EF je postala univerzitetni prvak v futsalu za sezono 2009/10. Končni vrsti red: 1. EKONOMSKA FAKULTETA, 2. FAKULTETA ZA ŠPORT, 3. BIOTEHNIČNA FAKULTETA. Za več klikni!

Slikovno gradivo, reportaže s finalnih tekem ter vse druge podrobnosti lahko najdete na spletni strani Športne zveze Univerze v Ljubljani www.unisport.si .