Datum objave: 10.05.2010

V četrtek 6. Maja 2010 je bila v Hiši Evropske unije ob 60. obletnici Schumanove deklaracije ter v okviru evropskega leta boja proti revščini in socialni izključenosti otvoritev razstave študentov 4. letnika kiparstva Akademije za likovno umetnost in oblikovanje Univerze v Ljubljani. Razstavljajo Katja Bogataj, Polona Černe, Pavel Ekrias, Neža Jurman, Ana Kerin, Miha Makovec, Barbara Pintar, Lan Seušek pod mentorstvom Alena Ožbolta.
Zbrane so nagovorili vodja Informacijske pisarne Evropskega parlamenta za Slovenijo Nataša Goršek Mencin,  vodja Predstavništva Evropske komisije v Sloveniji mag. Mihela Zupančič,  Alen Ožbolt, mentor 4. letnika kiparstva na ALUO ter dekan ALUO, prof. Bojan Gorenec.

Razstava je nastala na pobudo Evropskega parlamenta, Informacijske pisarne za Slovenijo v okviru evropskega leta socialne izključenosti in enakih možnosti. Otvoritev razstave je bila množično obiskana, na voljo za ogled v Hiši Evropske unije pa bo do konca maja letos vsak dan od 10.00 do 18.00 ure.

Zloženka