V sredo 5. 5. 2010 je Športna zveza Univerze v Ljubljani v sodelovanju z Orientacijskim klubom Brežice organizirala Univerzitetno prvenstvo v orientacijskem teku za študente in zaposlene na Univerzi v Ljubljani.

Datum objave: 07.05.2010

Udeleženci tekmovanja so se borili za pridobitev naslova prvaka Univerze v Ljubljani v panogi orientacijski tek za študijsko leto 2009/10. Prvenstva se je udeležilo 23 tekmovalk in tekmovalcev.

Pri študentih je bil najhitrejši Andraž Hribar s Fakultete za gradbeništvo in geodezijo (čas 32¨55"). Do srebra je pritekel študent FMF Jure Zmrzlikar, do brona pa Rok Močnik (FRI).

Pri študentkah je bila najhitrejša Cita Cvirn z Medicinske fakultete (34¨31"). Na drugem mestu je pristala Maja Štalekar (BF), na tretjem mestu pa Urša Tomažin (FKKT).

V kategoriji zaposleni na UL je zmagal Gregor Anderluh z Biotehniške fakultete (40¨21") pred Martinom Česnikom (FS) in Miho Škarabotom (FMF).

Priznanje za najuspešnejšo članico Univerze v Ljubljani v orietancijskem teku za študisjko leto 2009/10 je prejela Biotehniška fakulteta s 230 doseženimi točkami. Na drugem mestu je pristala Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo (176 točk), na tretjem pa Fakulteta za matematiko in fiziko (166 točk).

Več o tekmovanju lahko preberete na spletni strani Športne zveze Univerze v Ljubljani www.unisport.si .