V sredo 12. 5. 2010 je Športna zveza Univerze v Ljubljani v sodelovanju s Športnim društvom Vital organizirala Univerzitetno prvenstvo v odbojki na mivki za študente na Univerzi v Ljubljani.

Datum objave: 13.05.2010

Udeleženke in udeleženci tekmovanja so se borili za pridobitev naslova prvakov Univerze v Ljubljani v panogi odbojka na mivki za študijsko leto 2009/10.

Prvenstva se je kljub izjemno slabim vremenskim napovedim udeležilo 11 ekip oziroma 22 tekmovalk in tekmovalcev, ki so zastopale le 6 članic Univerze v Ljubljani.

Najbolj množično sta bili zastopani Fakulteta za farmacijo in Ekonomska fakulteta, vsaka s tremi ekipami. N aš fotoaparat ni spregledal predavateljice športne vzgoje na FFA. Nado Bratuž, ki je spremljala svoje ekipe na tekmovanju.

V moški konkurenci je slavil dvojec Bahč pa Js (Tadej Boženk, Anže Bahč) z Zdravstvene fakultete pred ekipo Ekonomske fakultete (Jan Klemenčič, Edo Korošec)na drugem mestu in ekipo Fakultete za strojništvo (Rok Filipančič, Nejc Kvas) na tretjem.

Pri dekletih je bila najuspešnejša ekipa Difovki (Marina Crnjac, Urša Podlesnik) s Fakultete za šport.    Na drugem mestu sta pristali študentki Ekonomske fakultete (Zala Janet, Mojca Pene ), na tretjem pa drugi dvojec Fakultete za šport ( Katarina Juhart, Leda Strel Kosmač).

Za več obiščite spletno stran Športne zveze Univerze v Ljubljani www.unisport.si.