Datum objave: 20.05.2010

V veliki dvorani Fakultete za družbene vede je obiskovalcem na voljo razstava akrilov akademskega slikarja Jožeta Ciuhe z naslovom Ogledalo časa.
Na razstavi, kjer je upodobljen dramatični položaj sodobne družbe v katerem smo, sta umetnik, akademski slikar Jože Ciuha, in strokovnjak, doc. dr. Samo Uhan s FDV, interpretirala, kako se posameznik ukvarja s svojimi problemi v sodobni družbi in se vprašala, ali lahko najdemo neko skupno točko med znanostjo in umetnostjo.
Jože Ciuha je svoj ob svojem razmišljanju o umetnosti povedal: »Vsak človek je potencialni umetnik, vse dokler se ne začne tekma. V tem tekmovalnem duhu pride tudi do tragičnih stvari.« Temu je še dodal, da je »vsaka slika kot ogledalo, da gledamo s tistim, kar smo do sedaj že doživeli, da vidimo na podlagi naših spoznanj«. Priznani akademski slikar je izrazil tudi skrb nad dejstvom, da danes naravoslovne znanosti izpodrivajo humanistiko in s tem čustvenost, čustveno inteligenco ljudi, ki je danes še kako pomembna.
Razstava bo na FDV na ogled do konca maja.