Na prvem košarkarskem dvoboju med reprezentancama Univerze v Ljubljani in Ljubljanskih srednjih šol so slavili slednji. V dramatični končnici so dijaki dohiteli vodilne študente ter tekmo zaključili s košem prednosti 74 : 73.

Datum objave: 21.05.2010

Na pobudo Mestne občine Ljubljana je Športna zveza Univerze v Ljubljani izvedla prvo košarkarsko srečanje ljubljanskih dijakov in študentov. Tekma med izbranima vrstama se je zgodila v torek, 18.5.2010 v veliki dvorani Športnega centra Kodeljevo.

Dogodek se je začel z uvodnim nagovorom predsednika Športne zveze Univerze v Ljubljani prof. dr. Milana ŽVANA in načelnika Oddelka za šport Mestne občine Ljubljana Marka KOLENCA.

Tekmo so povedli dijaki s 5:0, kar pa ni zavedlo študentov . Le ti so že v peti minuti povedli ter si ustvarili izrazito prednost, ki so jo ohranili vse do pred koncem tekme. Dijaški reprezentanci ni manjkalo zagnanosti in želje po zmagi ampak to ni bilo dovolj, da bi prevzeli vodstvo. Vsaj do zadnje četrtine ne. Končnica tekme je postregla s pravo dramo. Dijaki so v zadnjih treh minutah bliskovito nadoknadili zaostanek 9-ih točk. Tri sekunde pred zaključnim žvižgom je Jaka ZAGORC. zadel trojko in hkrati izsilil prekršek. Jaka ZAGORC je ohranil mirne živce ter 3 sekunde pred uradnim koncem tekme rutinirano zadel dodatni prosti met. Tekma se je tako zaključila z rezultatom 74 :73 v kortist dijakov.

Prehodni pokal sta zmagovalcem izročila predsednik upravnega odbora Univerze v Ljubljani prof. dr. Dušan MRAMOR in predsednik Športne zveze Univerze v Ljubljani prof. dr. Milan ŽVAN.

Celoten dogodek je poleg tekme ponudil z zanimivim spremljevalnim programom. Najboljši predstavniki obeh ekip so se pomerili v "zabijanju" in metu trojk. Pavze so popestrile plesalke plesno navijaške skupine TVID z gimnazije Šentvid. Za adrenalinske užitkarje so poskrbeli člani akrobatske skupine Dunkkings.

Tekmovanje v metu trojk je zmagal študent Univerze v Ljubljani Črt RISTIČ, v zabijanju pa prav tako študent Univerze v Ljubljani Blaž MAHKOVIČ. Za najboljšega igralca tekme je bil izbran Dragan PUŠIČ, študent Ekonomske fakultete.

Nagrade za najboljšega strelca trojk, v zabijanju in na najboljšega igralca tekme je zagotovila Košarkarska zveza Slovenije, izročil pa jih je Dejan MIHEVC.

Za več informacij obiščite spletno stran Športne zveze Univreze v Ljubljani www.unisport.si

ekipa UNIVERZE V LJUBLJANI :

1. Dragan PUŠIČ, Ekonomska fakulteta, KB Peja, Kosovo

2. Saša MUČIČ, Ekonomska fakulteta, Pro-Tek Zasavje

3. Uroš GODLER, Fakulteta za šport, Hopsi Polzela

4. Aljaž URBANC, Ekonomska fakulteta, Šenčur CPK

5. Blaž MAHKOVIČ, Ekonomska fakulteta, LTH Cast Škofja Loka

6. Črt RISTIČ, Ekonomska fakulteta, Krka / Šenčur CPK

7. Aljoša KRIŠTO, Fakulteta za računalništvo in informatiko, Parklji

8. Andrej PODVRŠNIK, Fakulteta za šport, Elektra Esotech

9. Mensud JULEVIČ, Ekonomska fakulteta, LTH Cast Škofja Loka

10. Boris JERŠIN, Ekonomska fakulteta, Parklji