Datum objave: 31.05.2010

Matjaž Farič, študent AGRFT-ja prejel prvo nagrado 14. Prix Marulić, na Hvaru, Hrvaška

Matjaž Farič, študent Univerze v Ljubljani Akademije za gledališče, radio, film in televizijo, je s kratko radijsko igro »Hamlet«v izvedbi študentov AGRFT-ja osvojil glavno nagrado festivala Grand Prix Marulić. Mednarodni festival igrane in dokumentarne radijske zvrsti organizira Dramski program Hrvaškega radia že 14. leto zapored. Tokrat je sodelovalo 61 oddaj iz 22 držav. Mednarodno žirijo sta sestavljala John Theocharis (Velika Britanija) in Joaquina Cofrecesa (Argentina). Drugo nagrado je dobila kratka radijska forma finca Harry-ja Huhtamaky-ja:„Ella Goes Our Land“ v produkciji finskega radija (YLE). Tretje mesto je osvojil "Grimm's Fairy Tales - The Bremer Town Musicians" avtorja Petera Gugischa v produkciji nemškega Rundfunk Berlin Branderburga (RBB).