Datum objave: 31.05.2010

Rektor prof. dr. Stane Pejovnik se je udeležil slovesne otvoritve simpozija tekstilcev, grafikov in pletilskih teghnologov.

Oddelek za tekstilstvo Naravoslovnotehniške fakultete Univerze v Ljubljani je od 27. do 29. maja 2010 organiziral tri mednarodne simpozije s področja tekstilstva in grafike, in sicer:

• 41. mednarodni simpozij o novostih v tekstilstvu,
  • 5. mednarodni simpozij o novostih v grafiki in
  • 45. mednarodni kongres pletilskih tehnologov.

Ta že tradicionalni dogodek je potekal v Cankarjevem domu v Ljubljani.

Program simpozijev je vključeval 9 plenarnih predavanj, 79 predavanj in 111 poster predstavitev, na katerih so udeleženci iz 30 različnih držav predstavili svoje raziskovalne dosežke na področju novih tekstilnih in grafičnih materialov ter inovativnih proizvodnih tehnologij, tekstilnega, grafičnega in medijskega oblikovanja, zagotavljanja kakovosti, ekologije, managementa in marketinga.

Znanstveni program simpozijev so obogatili številni spremljevalni dogodki, med katerimi je bila osrednja modna revija ''O knjigi'', ki so jo pripravili študenti oblikovanja tekstilij in oblačil z Oddelka za tekstilstvo, kot tudi štiri razstave na temo knjiga v tekstilu in modi, ki dopolnjujejo dogodke v Ljubljani kot svetovni prestolnici knjige 2010.

PS: Fotografije sta posnela Tine Ravnikar in Marija Gorjanc.