Datum objave: 22.06.2010

V Zbornični dvorani Univerze v Ljubljani smo danes obeležili 125-letnico rojstva akademika profesorja doktorja Milana Vidmarja, desetega rektorja in častnega doktorja Univerze v Ljubljani, drugega predsednika Slovenske akademije znanosti in umetnosti, ustanovitelja Inštituta za elektriško gospodarstvo v Ljubljani (današnji Elektroinštitut Milan Vidmar) in prvega jugoslovanskega šahovskega velemojstra. Zbrane je nagovoril rektor profesor Stane Pejovnik, zanimivo predstavitev življenja akademika prof. dr. Milana Vidmarja je pripravil akademik prof. dr. Ivan Bratko. Slovesnosti so se udeležili tudi svojci akademika Vidmarja, minister za Slovence v zamejstvu in po svetu, predstavniki in člani Slovenske akademije znanosti in umetnosti ter člani Slovenske šahovske zveze. Ob tej priložnosti je šahovska šola Šahohlačnik izdala monografijo Podobe velemojstrov, Milan Vidmar.