lovenska univerzitetna savate reprezentanca se je v ponedeljek vrnila s svetovnega univerzitetnega prvenstva v borilni panogi savate, ki je potekalo v francoskem mestu Nantes od 24 do 26. junija. Štirje broni in eno srebro pričajo o dobrem tekmovalnem delu v slovenskih univerzitetnih savate vrstah.

Datum objave: 29.06.2010

Slovenska univerzitetna savate reprezentanca se je v ponedeljek vrnila s svetovnega univerzitetnega prvenstva v borilni panogi savate, ki je potekalo v francoskem mestu Nantes od 24 od 26.junija.

Moderne brcoboks športe predstavlja tudi savate disciplina francoski boks, ki je edina na programu FISU – Mednarodne univerzitetne športne zveze.

5 študentov 9 članske ekipe je osvojilo v okviru Slovenske univerzitetne športne zveze za Univerzo v Ljubljani ter Športno zvezo Univerze v Ljubljani pomembna odličja na področju modernih borilnih športov.

Dosežki:

Ana Velikonja (-70 kg) – 2. mesto (Biotehniška fakulteta)

Marina Dobnik (-55 kg) – 3. mesto (Fakulteta za šport)

Polona Mihalič (-65 kg) – 3. mesto (Fakulteta za strojništvo)

Jan Hribar (-82 kg) – 3 mesto (Fakulteta za strojništvo)

Jan Godec (-65 kg) – 3. mesto (Fakulteta za elektrotehniko)

Ekipo  so sestavljali še Mojca Mežek, Jurij Obreza, Zdravko Avsec in Janez Obreza.