Datum objave: 08.07.2010

Univerza na Dunaju je v začetku julija gostila letno konferenco Evropskega združenja Erasmus koordinatorjev, ERACON 2010. Udeležilo se je je preko 400 predstavnikov evropskih univerz, ki sodelujejo v omenjenem programu. V okviru konference je potekal tudi predstavitveni sejem sodelujočih univerz, t.i. Go-Exchange Education Fair.

Po besedah predsednika organizatorja konference in sejma, prof. dr. Makridesa Gregorya z Univerze v Cipru, se je Univerza v Ljubljani uvrstila v vrh tistih univerz, ki so imele najboljšo in najzanimivejšo predstavitev. Sicer pa je v zadnjih treh letih zanimanje za sodelovanje z Univerzo v Ljubljani strmo naraslo. Vse več študentov in profesorjev si v okviru Erasmusa želi priti na izmenjavo v Slovenijo; tuje univerze pa si tudi želijo obiska naših študentov, akademikov in raziskovalcev.

Člani univerzitetne delegacije (svetovalec za stike z javnostmi na UL Gregor Jagodič  ter vodje mednarodnih pisarn na članicah: Stojka Oman Vučkovska  s Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo, Slobodanka Camilti s Filozofske fakultete, dr. Marjeta Stevanovič z Biotehniške fakultete ter Darja Rabzelj s Pravne fakultete) so s svojo predstavitvijo, dinamičnim pristopom in obilo promocijskega gradiva pritegnili daleč največ zanimanja udeležencev dogodka.

Vita Kušleikiene, Litva: »Bilo je zanimivo. Dobila sem vse potrebne informacije, ki sem jih rabila. Zelo rada bi obiskala Univerzo v Ljubljani.«

Dr. Sotos Ch. Voskarides, Ciper: » Zelo mi je bila všeč predstavitev Univerze v Ljubljani, najbolj med vsemi. Vzbudili so moje zanimanje in dobil sem kar nekaj idej o sodelovanju. Zelo se veselim sodelovanja z vašo univerzo«.

Dr. Gregorry Makrides, predsednik ERACON-a: » Univerza v Ljubljani je ena izmed najbolj markantnih univerz, ki je naredila zelo močan vtis. Univerza v Ljubljani je tudi ena izmed najbolj zaželenih univerz, s katerimi želijo druge sodelovati.  Veseli nas, da imamo v svoji sredini tudi vašo univerzo.«

Prepoznavnost univerze je bila še dodatno podkrepljena z neformalnim glasbenim nastopom po uradni večerji vseh udeležencev. Skupina UL se je predstavila s tremi skladbami in tako še dodatno poskrbela za dober vtis.