Datum objave: 12.07.2010

»Dekani bežigrajskih fakultet so se v sredo, 7. julija 2010, na Fakulteti za upravo sestali z županom Mestne občine Ljubljana (MOL) g. Zoranom Jankovićem in predstavniki ostalih treh bežigrajskih fakultet – Pedagoške fakultete, Ekonomske fakultete in Fakultete za upravo. Z županom so se pogovarjali o kratkoročnih in dolgoročnih rešitvah ureditve infrastrukture in zelenih površin v okolici fakultet.

V okviru tradicionalnih srečanj, ki jih prirejajo dekani bežigrajskih fakultet, so se tokrat na povabilo dekanje prof. dr. Stanke Setnikar Cankar zbrali na Fakulteti za upravo. Tema srečanja je bila "Sodelovanje z Mestno občino Ljubljana", zato so na srečanje povabili tudi ljubljanskega župana gospoda Zorana Jankovića. Srečanja, ki ga je organizirala prof. dr. Stanka Setnikar Cankar s Fakultete za upravo, so se poleg dekana FDV udeležili tudi prodekan FU doc. dr. Janez Stare, dekan Pedagoške fakultete prof. dr. Janez Krek in tajnik Ekonomske fakultete Marjan Smonig. Županu so predstavili bodočo vizijo sodelovanja z Mestno občino Ljubljana predvsem v smislu ureditve infrastrukture. Tema neformalnih pogovorov je bila nadaljnje sodelovanje in prostorska ureditev ter rešitev celotnega področja okoli fakultet, ureditev Parka Stožice ter bodoči projekt "Bežigrajski univerzitetni kampus", ki bo v neposredni bližini.

Sprejeli so načelni dogovor o kratkoročnem in dolgoročnem reševanju ureditve infrastrukture in zelenih površin okolice fakultet v povezavi s projektom "Bežigrajski kampus". V kratkem naj bi uredili tudi prometni režim na Gosarjevi ulici, preučili možnosti zaprtja in ureditve parkirnih mest za študente ob FDV in FU ter uredili zelenice v okolici fakultet.

Župan je na predlog udeležencev srečanja podprl pobudo o širši predstavitvi prostorske ureditve neposrednega območja okoli fakultet. Dogovorili so se, da bo že v naslednjem tednu MOL organizirala predstavitev, na kateri bosta sodelovala tudi mag. Miran Gajšek, načelnik oddelka za urejanje prostora, in pokrajinska arhitektka prof. dr. Ana Kučan.

Predstavitev bo v ponedeljek, 12. julija 2010 med 15. in 16. uro v predavalnici P17 na Fakulteti za upravo. Namen predstavitve je, da ožja ciljna javnost predstavi svoje predloge, pobude in ideje.«