Datum objave: 16.07.2010

LABORATORIJ ZA TELEKOMUNIKACIJE FAKULTETE ZA ELEKTROTEHNIKO UNIVERZE V LJUBLJANI LTFE, KI ŽE VEČ LET USPEŠNO SODELUJE Z VODILNIMI PODJETJI NA PODROČJU IKT, KOT STA CISCO IN APPLE, JE KOT PRVI SLOVENSKI RAZISKOVALNI LABORATORIJ PRED DNEVI VSTOPIL V TEHNOLOŠKI PARK PLUGANDPLAYTECHCENTER V SILICIJEVI DOLINI (ZDA).

440 N. Wolfe Rd. - Sunnyvale, CA 94085

Predstojnik LTFE, prof. dr. Janez Bešter je prepričan, da je s tem narejen korak bližje k uveljavitvi slovenskega znanja in aplikativnih rešitev na svetovnem trgu:  “Silicijeva dolina je odličen primer učinkovite povezanosti industrijskih podjetij s teoretičnimi dognanji akademskega sveta. Odseva danost priložnosti in moč partnerskega sodelovanja, vzajemnosti in mobilnosti ljudi.”

PlugandPlayTechCenter se nahaja v osrčju Silicijeve doline in združuje več kot 280 prodornih podjetij na IKT področju ter hkrati omogoča neposreden dostop do potencialnih investitorjev v nove produktne ideje in skladov tveganega kapitala (venture capital), ki ga je PlugandPlayTechCenter v obdobju med 2008 in 2010 pridobil v višini kar 400 milijonov dolarjev, skupna vrednost v njem delujočih organizacij pa je v istem obdobju dosegla 2 milijardi dolarjev.

Globalna povezanost raziskovalnih dosežkov LTFE in produktov predstavlja velik izziv. “Pričakujemo, da bo naša prisotnost v Silicijevi dolini imela pozitiven učinek na okrepitev raziskovalno-razvojnega sodelovanja z globalnimi korporacijami ocenjuje prof. Bešter in dodaja, da je ta korak odločna spodbuda LTFE za nadaljnji razvoj novih idej v realne produkte in storitve.

Dodatna dimenzija delovanja LTFE v Silicijevi dolini je vsekakor odpiranje možnosti za mlade slovenske strokovnjake v vodilnem razvojno tehnološkem okolju za IKT tehnologije na svetu.

Dodatne informacije:
Laboratorij za telekomunikacije UL FE