Datum objave: 03.08.2010

Na Fakulteti za družbene vede Univerze v Ljubljani se je začela peta mednarodna poletna šola iz metod in tehnik družboslovnega raziskovanja (SSMT), ki jo v sodelovanju s fakulteto pripravlja Evropsko združenje za politološko raziskovanje ECPR. Slavnostna otvoritev poletne šole je bila v nedeljo, 1. avgusta 2010, v veliki dvorani Fakultete za družbene vede s pozdravnimi nagovori in predstavitvijo programa. Med slavnostnimi govorniki so bili predsednik ECPR prof. dr. Luciano Bardi, akademska programska direktorja poletne šole SSMT prof. dr. Bernhard Kittel in prof. dr. Benoit Rihoux ter lokalni akademski koordinator s Fakultete za družbene vede prof. dr. Samo Kropivnik. Udeležence je pozdravil član izvršnega odbora ECPR prof. dr. André Kaiser, odgovoren za poletno šolo iz metod in tehnik družboslovnega raziskovanja, odprtja poletne šole pa se je udeležila tudi članica izvršnega odbora ECPR s Fakultete za družbene vede prof. dr. Danica Fink-Hafner. Uradni otvoritvi je sledilo neformalno druženje na pikniku. Poletna šola gosti 350 udeležencev iz 40 držav, ki se udeležujejo eno- in dvotedenskih seminarjev. Glavni namen letošnje poletne šole je, da ta postane prostor dialoga in plodnega soočenja različnih disciplin in številnih področij študija.

Poletna šola ECPR tudi letos združuje doktorske študente, mlade raziskovalce in akademike z različnih podpodročij političnih ved, sociologije in drugih disciplin. Zasnovana je tako, da pokriva vse stopnje raziskovalnega projekta – metode na mikro in makro ravni, kvalitativne, kvantitativne in komparativne metode. Te bodo obravnavane v okviru razgibanega programa s predavanji, okroglimi mizami in debatami. Dvotedenski niz predavanj bodo izvajali številni domači in tuji mednarodno priznani profesorji.

fotografije: Primož Hrvacki