Datum objave: 08.09.2010

Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani, Narodna galerija in Narodna univerzitetna knjižnica vas vabijo na slovesno odprtje razstave Manuscripta – Knjižno slikarstvo v srednjeveških rokopisih iz Narodne in univerzitetne knjižnice v Ljubljani,

ki bo v torek, 7. septembra 2010, ob 20. uri v razstavišču Narodne galerije v Ljubljani (Prešernova 24).
Razstavo bo odprl predsednik Republike Slovenije, dr. Danilo Türk.

Otvoritev razstave je uvod v Mednarodno konferenco raziskovalcev srednjeveških rokopisov Avtografi, ki bo od 7. do 10. septembra 2010 pod vodstvom red. prof. ddr. Nataše Golob potekala v Ljubljani.

V tem času bo v razstavišču Narodne in univerzitetne knjižnice v Ljubljani do konca septembra 2010 na ogled še razstava 19 rokopisov, kjer njen podnaslov Pisatelji, prepisovalci, bralci pove, da gre za vprašanje intelektualcev in aktivnih ustvarjalcev.

Več o konferenci si lahko preberete na povezavi: http://www.palaeographia.org/cipl/ljubljana/ in v tem dokumentu.