Datum objave: 07.10.2010

Sprejem brucev 2010

Letošnjo pot do Prešernovega trga je rektorju in dekanom utiral Univerzitetni pihalni orkester Ljubljana. »Stand up« komik Vid Valič je po nastopu študentske glasbene skupine Kill Kenny več kot eno uro zabaval množico.

Bruce in njihove starše so poleg rektorja, prof. dr. Radovana Stanislava Pejovnika, nagovorili še gostitelj, župan mesta Ljubljane Zoran Janković, ter predstavnika študentov: Žiga Krušič, predsednik študentskega sveta Univerze v Ljubljani, in Aljoša Krdžić. V uradnem delu je nastopil Akademski pevski zbor Tone Tomšič Univerze v Ljubljani.

Prvič letos so se na stojnicah predstavila narodna gledališča v Ljubljani: Opera in balet ter Drama in Slovenska filharmonija. Ti so med bruce porazdelili kar nekaj brezplačnih vstopnic za obisk predstav in koncertov. Pivovarna Union pa je študentov delila plastenke z vodo in Solo.

Po druženju na Prešernovem trgu je na Kodeljevem sledila nogometna tekma med NK Bravo Študent in NK Svoboda. »Nogometni praznik študentov« je prinesel razburljivo tekmo, v kateri so z 1 : 0 (0 : 0 ob polčasu) slavili nogometaši Svobode.