Datum objave: 07.10.2010

Okrogla miza o jezikih v Sloveniji po letu 2004 in 7. sestanek evropskega projekta DYLAN: Language dynamics and management of diversity

V ponedeljek in torek, 25. in 26. oktobra 2010, bo na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani potekalo 7. redno srečanje sodelavcev evropskega projekta DYLAN: Language dynamics and management of diversity (www.dylan-project.org), ki raziskuje dejansko podobo večjezičnosti v Evropski uniji. Srečanja v Ljubljani se bo udeležilo več kot 50 strokovnjakov z univerz iz 13 evropskih držav, med drugim tudi predstavniki ljubljanske slovenistike.

Zunanji udeleženci so posebej vabljeni na okroglo mizo o jezikih v Sloveniji po letu 2004 Ko majhni postanejo veliki:Slovenija in njeni jeziki, ki bo v torek, 26. oktobra 2010, ob 16.30 v Zbornični dvorani Univerze v Ljubljani. Na njej bodo prof. dr. Marko Stabej, dr. Ina Ferbežar, mag. Matevž Krivic in prof. dr. Georges Lüdi razpravljali o položaju slovenščine in jezikov priseljencev v Sloveniji in drugih državah EU. Okrogla miza bo v angleščini.