Datum objave: 07.10.2010

Oddelka za muzikologijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani in Univerze Alpe-Jadran iz Celovca (Avstrija) v okviru 12. Festivala Slowind 2010 vabita na Mednarodno glasbeno delavnico – Skladateljske prakse, ki bo 12. oktobra 2010, od 11. do 18. ure potekala v Modri sobi na FF. Na delavnici se bodo zvrstila predavanja, predstavitve in diskusije o glasbi predavateljev.

Diskusija (v angleščini) s skladatelji, gosti 12. Festivala Slowind 2010 za glasbenike, skladatelje, muzikologe, študente glasbe in muzikologije ter ljubitelje glasbe

Predavatelji:
Jean-Charles François, Dominique Clément, Gérard Buquet, Neville Hall, Nieles Rosing-Schow

Na delavnici bodo predavanja, predstavitve in diskusije o glasbi predavateljev (teoretska, estetska in tehnišna plat). Vsak od skladateljev bo sledil istim predlaganim smernicam. Pozornost bo namenjena njihovim glasbenim izhodiščem, motivaciji za skladanje, pristopu k vsaki novi skladbi, načinom izdelave glasbenega dela (poti in tehnike iskanja glasbenega materiala za vsako novo skladbo), njihovemu mnenju o razmerju med intuicijo in razumskim urejanjem v procesu komponiranja ter o vplivu izvajalcev na skladateljevo delo.

Predavatelji bodo ob pomoči slušnih in notnih primerov podrobneje predstavili na festivalu izvedena dela. Zaključek bo usmerjen k razmišljanju o različnih kulturnih okoljih in vlogi tovrstne glasbe v njih.

URNIK DELAVNICE:

• 11.00 Pozdravni nagovor