Osmerec s krmarjem Univerze v Ljubljani se je udeležil tradiconalne mednarodne
študentske veslaške regate "Sepmer primus" v Dubrovniku na Hrvaškem.
Naša posadka je zasedla odlično tretje mesto. Na zmagovani oder so stopili
študenti splitske univerze ter študentke Univerze v Zagrebu.

Datum objave: 19.10.2010

Študentke Univerze v Zagrebu ter študenti Univerze v Splitu so zmagovalci mednarodne študentske veslaške regate osmercev 'Semper Primus', ki je potekala v soboto, 16. oktobra v dubrovniški luki Gruž. Regato od leta 2000 organiira Študentski zbor Univerze v Dubrovniku v sodelovanju s Študentskimi domovi v Dubrovniku, Univerzitetno športno zvezo Dubrovnik, Veslaško zvezo Dalmacije in Veslaškim klubom Neptun.

Enajsta regatta po vrsti je zbrala dvanajst posadk: po 6 v ženski in moški konkurenci. Univerza v Ljubljani je nastopila z moškim osmercem.

V ženski konkurenci se je na drugo mesto uvrtil čoln Univerze v Splitu, na tretje pa čoln Reške univerze. Pri fantih so se s srebrom obdarili veslači Univerze v Zagrebu, na tretjem mestu pa so pristali veslači naše Univerze v Ljubljani.

Člani osmerca Univerze v Ljublajni so bili:

Luka Mohorčič , Ekonomska fakulteta
Žan Cvet, Fakulteta za strojništvo