Moška študentska reprezentanca Univerze v Ljubljani v tenisu se je med 7. in 9. oktobrom mudila
na kvalifikacijah evropske univerzitetne teniške lige Barclays ECTA v Puli. Študenti fakultete za
šport Aljoša Nipič, Luka Grdič, Uroš Potočnik, Mare Kušer, Jani Tomulič in Gregor Ficko
so na turnirju zasedli 2. mesto.

Datum objave: 19.10.2010

Športna zveza Univerze v Ljubljani se je na podlagi želja študentov odločila prijaviti moško teniško reprezentanco Univerze v Ljubljani v Barvlys ECTA evropsko univerzitetno teniško ligo.

Reprezentanca v sestavi Aljoša Nipič, Luka Grdič, Uroš Potočnik, Mare Kušer, Jani Tomuličin Gregor Ficko (vsi Fakulteta za šport) se je med 7. in 9. oktobrom mudila na kvalifikacijsem turnirju za uvrstitev v glavni turnir lige.

Kvalifikacijski turnir je potekal v Puli na Hrvaškem, udelžile pa so se ga tri univerzitetne reprezentance: Univerza v Puli (HR), Univerza Strling (VB) in Univerza v Ljubljani (SLO).

Navkljub dobri predstavi so naši študentje končali na drugem mestu, kar ni dovolj za napredovanje v nadaljevanje lige.

Zmagovalec turnirja - ekipa Univerze Stirling -  si je priboril pravico do nastopa v nadaljevanje evropske univerzitetne teniške lige,  ki bo v začetku naslednjega leta v Londonu.

Prvi dan turnirja je domača ekipa iz Ljubljane v postavi Aljoša Nipič, Luka Grdič, Uroš Potočnik, Mare Kušer, Jani Tomulič in Gregor Ficko bila prosta, med ostalima nasprotnikoma pa so bili boljši Škoti z 4:2 (igrale so se 4 posamezne tekme in 2 tekmi dvojic).

Drugi dan je ekipa Univerze v Ljubljani z rezultatom 3:3 remizirala z Hrvati. Po medsebojnih dobljenih igrah je v končnici zmagala Univerza v Ljubljani. Zmago so priborili Jani Tomulič (Fakulteta za šport), Luka Grdič (Fakulteta za šport) in Mare Kušer/Gregor Ficko (oba Fakulteta za šport).

Tretji dan je potekala odločilna tekma med Ljubljano in Stirlingom, kjer so po napeti borbi, obrnjenih izgubljenih situacijah ter obilico mikro in makro telesnimi poškodbami zaradi slabe pripravljenosti igrišč z 4:2 zmagali Škoti in se tako uvrstili na nadaljnje evropske lige.

Zmago za slovenske študente je priboril Jani Tomulič in dvojica Tomulič/Grdič.

www.unisport.si