Datum objave: 26.10.2010

V ponedeljek, 25. oktobra, je bil v prostorih Fakultete za matematiko in fiziko UL uspešno opravljen zagovor diplomskega dela iz študijskega programa dvojne diplome iz matematike, ki ga je pod mentorstvom prof. Alessandra Logarja s Fakultete za matematične, fizikalne in naravoslovne vede Univerze v Trstu ter prof. Tomaža Koširja s Fakultete za matematiko in fiziko Univerze v Ljubljani pripravila Lucia Palme. Program dvojne diplome je rezultat dolgoletnega sodelovanja med matematičnima oddelkoma univerz v Ljubljani in Trstu, ki se je formaliziralo v dogovoru o skupnem študijskem programu. Študentu, ki se vključi v program dvojne diplome, se na obeh inštitucijah priznata prva dva letnika študija, obveznosti tretjega letnika pa opravlja na partnerski fakulteti. Kandidat pripravi diplomsko delo v sodelovanju z dvema mentorjema in ga zagovarja pred mešano komisijo. Na koncu mu obe univerzi podelita diplomsko listino.