Datum objave: 28.10.2010

Na Besedni postaji v SREDO, 3. NOVEMBRA, ob 18h (Modra soba, V. nadstropje)

Emil Zonta: Od Svetega Duha in nazaj (Libirs, 2009)

Na tokratni Besedni postaji se bomo z glasbenikom, glasbenim urednikom, zapisovalcem in izvajalcem istrske glasbe, predvsem pa Istranom, Emilom Zonto, sprehodili po njegovih spominih iz otroštva in na otroštvo, hkrati s tem pa tudi po zanimivem polju istrske kulturne, predvsem glasbene dediščine, saj je oboje neločljivo povezano.
Prvi del pogovora bo tako v prvi vrsti posvečen predstavitvi knjige Od Svetega Duha in nazaj, ki je nedavno izšla pri koprski založbi Libris, drugi del pa bo namenjen predstavitvi dolgoletnega uspešnega dela Emila Zonte na področju preučevanja in ohranjanja istrske kulturne dediščine in še posebno istrske glasbe. Slednji bo v okviru pogovora moč tudi v živo prisluhniti.

Pogovor z avtorjem bo vodil muzikolog Nejc Sukljan.

Vabljeni!

Besedne postaje podpira Javna agencija za knjigo RS
Knjigarna Filozofske fakultete UL na Aškerčevi 2 v Ljubljani, http://www.ff.uni-lj.si/fakulteta/ZalozbaInKnjigarna/knjigarna/