Datum objave: 29.10.2010

Galerija družbenih vprašanj in odgovorov, GALERIJA FDV, vas v sodelovanju z Ambasado Ruske federacije vljudno vabi na odprtje razstave Zmaga nad fašizmom - 65. obletnica zmage nad fašizmom v 2. svetovni vojni, ki bo v torek, 2. novembra 2010, ob 16. uri na Fakulteti za družbene vede.

O razstavi 80 fotografij, posvečeni 65. obletnici zmage nad fašizmom v 2. svetovni vojni, bosta med drugimi spregovorila veleposlanik Ruske federacije v Sloveniji dr. Doku Zavgajev in svetovalec Veleposlaništva za kulturne zadeve g. Rifat Pateev. Odprtju razstave bodo ob 17. uri v okviru Antifašističnih dni na FDV sledila predavanja, s katerimi fakulteta širši javnosti sporoča, da fašizmi niso le stvar daljne preteklosti, ki se ne morejo več ponoviti in nad katerimi lahko slavimo zmago, ampak se ti prav tako pojavljajo v sodobnih družbah in na različne načine.

Vljudno vabljeni!