Študentke Univerze v Ljubljani so se med 29. in 31. oktobrom mudile na Mednarodnem študentskem turnirju Sarajevo. Barve Univerze v Ljubljani in Slovenije je zastopala 10 članska odbojkarska ekipa študentk Filozofska fakulteta in Fakulteta za farmacijo. Odbojkarice Univerze v Ljubljani so zasedle odlično 3. mesto.

Datum objave: 02.11.2010

Svečana otvoritev Internacionalnega študentskega turnirja Sarajvo 2010 je potekala 29. oktobra v športni dvorani KSC Skenderija.

Na turnirju, ki ga je organiziral Študentski parlament univerze v Sarajevu (SPUS), so poleg odbojke tekmovali tudi v malem nogometu in košarki, kjer pa Slovenija ni imela svojih predstavnikov.

Turnirja so se udeležile tudi študentke Univerze v Ljubljani.

Odpravo je organizirala Športna zveza Univerze v Ljubljani v sodelovanju s fakultetnimi ekipami, ki so se udeležile univerzitetnih ligaških tekmovanj v sezoni 2009/10.

Univerzo v Ljubljani in Slovenijo je tako zastopala ženska odbojkarska ekipa pod vodstvom trenerja Gregorja Hribarja, sestavljena iz študentk Filozofske fakultete in Fakultete za farmacijo. Slovenske študentke je na svečano otvoritev prišel pozdraviti tudi slovenski veleposlanik, nj. eksc. Andrej Grasselli.

Prve tekme, ki so potekale v športni dvorani KSC Skenderija, zgrajeni za zimske Olimpijske igre 84, so študentke Univerze v Ljubljani odigrale v soboto. Prve nasprotnice naših študentk so bile hrvaške univerzitetne državne prvakinje iz Univerze v Osijeku. Kljub prvemu dobljenemu nizu, so slovenske odbojkarice na koncu morale priznati premoč, saj so hrvaške študentke domov odnesle zlato. Po končanih tekmah so študentke Univerze v Ljubljani zasedle odlično 3. mesto.

Od držav bivše Jugoslavije so se turnirja udeležili študenti univerz iz 5 držav: Bosna in Hercegovina, Srbija, Hrvaška, Slovenija in Madžarska.

Ekipo Univerze v Ljubljani so sestavljale:

Andreja Bratuž, Tina Bukovec, Špela Cizel, Tina Čačilo, Sebina Duraković , Petra Iskra, Vesna Jug, Kristina Kacin, Alenka Škamperle, Tina Zavec Safran

Več na spletni strani Športne zveze Univerze v Ljubljaniwww.unisport.si