Datum objave: 12.11.2010

Slovenska ekipa študentovUnvierze v Ljubljani  je na letošnjem prestižnem tekmovanju iz sintezne biologije iGEM na MIT (ZDA) v konkurenci 130 ekip iz celega sveta prepričljivo osvojila prvo mesto (Grand Prize).

Člani slovenske ekipe so bili študenti biokemije Tina Ilc, mikrobiologije Tina Lebar in Tjaša Stošicki, medicine Nejc Tomšič, biotehnologije Jernej Turnšek, biologije  Matej Žnidarič,  ter študentje računalništva Jure Bordon, Rok Češnovar, Mattia Petroni, Rok Pustoslemšek, kot mentorji pa so sodelovali Monika Avbelj, Rok Gaber, dr. Tomaž Koprivnjak, dr. Mojca Benčina, Jerneja Mori, dr. Irena Vovk, Vesna Glavnik, in dr. Roman Jerala, iz Kemijskega inštituta, EN-FIST centra odličnosti ter Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo, dr. Gregor Anderluh in Vesna Hodnik iz Biotehniške fakultete ter dr. Miha Mraz, Miha Moškon in dr. Nikolaj Zimic iz Fakultete za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani.

Za slovensko so na primer ostale ekipe prestižnih univerz, kot so University of Cambridge, TU-Munich, Imperial College London, Harvard, Berkeley, MIT in Stanford.