Datum objave: 12.11.2010

SPOROČILO ZA MEDIJE

OPENFEST – FESTIVAL ZA SPODBUJANJE USTVARJALNOSTI IN INOVATIVNOSTI MED MLADIMI – JE Z JAVNO PREDSTAVITVIJO DELOVANJA IN ATRAKTIVNIMI EKSPERIMENTI NAVDUŠIL OBISKOVALCE OPENLABA IN POUDARIL POMEN KREATIVNIH OKOLIJ, KI MLADIM PONUJAJO ŠTEVILNE MOŽNOSTI TEHNOLOŠKEGA IN MULTIMEDIJSKEGA USTVARJANJA, PRIDOBIVANJA PROJEKTNIH, RAZISKOVALNIH IN PODJETNIŠKIH IZKUŠENJ.

Kranj, 10. november 2010 – prireditev Openfest – Dan odprtih vrat OpenLaba – je v spodbudno okolje privabila predvsem mlade ter jih navdušila nad raziskovanjem in aktivno udeležbo pri soustvarjanju prihodnosti. Na dnevu odprtih vrat so se poleg laboratorijev Katedre za telekomunikacije Fakultete za elektrotehniko UL, predstavili tudi mladi raziskovalci iz Tehniškega Šolskega Centra Kranj in Klub Študentov Kranj.

Dneva odprtih vrat se je udeležilo okoli 200 udeležencev. Pobliže so spoznali inovativno okolje OpenLaba ter predstavljene projektne izdelke in znanstvene dosežke, tehnološke izume in rešitve ter zanimive eksperimente. Udeleženci so lahko preizkusili svojo orientacijo v virtualnem studiu, si ogledali delovanje optičnega žarka, se spoznali z razvojem aplikacij za iPad in iPhone, spoznali z varnostnimi grožnjami, ki ogrožajo internetno omrežje ter drugimi zanimivimi vsebinami in izzivi prihodnosti. Dogodek se je zaključil z otvoritvijo Tehnoloških večerov, ki jih v OpenLabu redno izvaja Klub študentov Kranj.

OpenLab podpirajo številna visokotehnološka podjetja. S projektom se mladim v Gorenjski regiji nudi ustvarjalno okolje ter spodbuja tvorjenje interdisciplinarnih znanj in kreativnih, sposobnih kadrov za globalno uspešna podjetja. V sodobno opremljenih odprtih prostorih ter neposredni bližini izobraževalnih institucij in mladinskih skupnosti lahko mladi svoj prosti čas izkoristijo za udejstvovanje na inovativnih projektih.

Več o OpenLabu si lahko preberete na spletnem naslovu www.openlab.si.