Datum objave: 16.11.2010

Slovenski znanstveni inštitut na Dunaju je pretekli petek z okroglo mizo slovesno obeležil 10-letnico svojega delovanja. Na prireditvi sta zbranim spregovorila veleposlanik Republike Slovenije v Avstriji,  Aleksander Geržina, in rektor Univerze v Ljubljani, prof. dr. Radovan Stanislav Pejovnik. Rektor je poudaril pomembnost Slovenskega znanstvenega inštituta na Dunaju za slovenski raziskovalni, akademski in kulturni prostor.  Na okrogli mizi so svoje misli predstavili Anneliese Stoklaska, ministrska svetnica z avstrijskega Ministrstva za znanost in raziskovanje, Irmtraud Fischer, prorektorica Univerze Karla-Franca v Gradcu, nekdanji avstrijski minister za znanost in predsednik Avstrijsko-slovenske družbe Dunaj, Caspar Einem, nekdanja ministrica za znanost in rektorica Univerze na primorskem, Lucija Čok, generalna pravobranilka na sodišču EU, Verica Trstenjak, in direktor dunajskega Državnega arhiva, Thomas Just. Na prireditvi je nastopil koroški slovenski kvintet Smrtnik. Po dogodku je sledil družabni del v prostorih Slovenskega znanstvenega inštituta s kulinaričnimi dobrotami iz Slovenije.