Datum objave: 18.11.2010

Na Besedni postaji v TOREK, 23. NOVEMBRA, ob 18h (Modra soba, V. nadstropje)

Boris A. Novak
Satje (Založba Goga, 2010)

S pesnikom se bo o zbirki pesmi v prozi, ki so bile napisane že pred petintridesetimi leti (pa šele pred kratkim objavljene v knjigi), pogovarjal avtor spremne besede Aleš Berger.

Za pokušino:

Nebesna predstava

“Nekega popoldneva, polnega radoživosti in radovednosti, ko je jesen vselila svoje rumeno pohištvo v poletje naših oči, smo stopili v Nebesno gledališče. Sedeli smo v ložah, na tleh med travami, in skupaj z žuželkami in osamljenimi sprehajalci tvorili majhno, a hvaležno občinstvo.

Zaplet: Oblak, bledolični lepotec z bohotnimi mišicami in razpenjenimi kodri na čelu, ves nečimrn in ošaben zaradi zaljubljenih pogledov premnogih ptic oboževalk, se je od same važnosti napihnil v medveda.

Prvo dejanje: … “

Vljudno vabljeni!

Besedne postaje sofinancira Javna agencija za knjigo RS

Knjigarna Filozofske fakultete UL na Aškerčevi 2 v Ljubljani, 01/241 11 19, http://www.ff.uni-lj.si/fakulteta/ZalozbaInKnjigarna/knjigarna/