Datum objave: 28.11.2010

Na povabilo dekana Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani prof. dr. Valentina Bucika in prof. ddr. Rudija Rizmana z njenega Oddelka za sociologijo bo izraelski aktivist in pacifist Ronnie Barkan v okviru 50. obletnice Oddelka za sociologijo ter tedna Univerze predaval na Filozofski fakulteti. Predavanje bo potekalo v ponedeljek, 6. decembra 2010, ob 10. uri v predavalnici 1AR (prizidek Filozofske fakultete).

Ronnie Barkan je dolgoletni izraelski aktivist v skupnem nenasilnem boju Palestincev in Izraelcev ter član gibanja Anarhisti proti zidu (Anarchists Against the Wall - AATW) in član gibanja Boycott!

AATW je aktivistična skupina, ustanovljena leta 2003 kot odgovor na gradnjo izraelskega zidu na palestinskem ozemlju na okupiranem Zahodnem bregu. Skupina deluje v sodelovanju s Palestinci v skupnem boju proti okupaciji in množičnim kršitvam človekovih pravic. AATW ne sprejema nobenih donacij s strani vlad, držav ali uradnih združenj. Edini vir za delovanje so neposredne donacije posameznikov s celega sveta, ki podpirajo palestinski boj za svobodo.

Boycott! je skupina Izraelskih državljanov, Židov in Palestincev, ki podpirajo bojkot investicij ter sankcije proti Izraelu (BDS – Boycott Divestment and Sanctions on Israel).

Vljudno vabljeni!