Datum objave: 29.11.2010

Prof. dr. Boris Žemva s Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo je peti Slovence, ki je postal član Evropske akademije znanosti in umetnosti. Visoko čast je prejel za delo na področju anorganske kemije fluora, žlahtnih plinov, koordinacijskih spojin z osrednjo kovino v visokem oksidacijskem stanju in oksidantov z visokimi energijami. Profesorju dr. Žemvi iskreno čestitamo.

Poleg prof. dr. Žemve so slovenski člani Evropske akademije znanosti in umetnosti še prof. dr. Igor Emri iz Univerze v Ljubljani (tehniške vede), prof. dr. Dušan Repovš iz Univerze v Ljubljani(matematične vede), prof. dr. Saša Divjak iz Univerze v Ljubljani ter prof. dr. Peter Planinšič iz Univerze v Mariboru (računalniško-informacijske vede).