Datum objave: 13.12.2010

Znanstvena založba Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani vabi na novinarsko konferenco, ki bo četrtek, 16. decembra 2010, ob 11. uri v Modri sobi Filozofske fakultete (5. nadstropje).

Skupaj z avtorji in uredniki bomo predstavili tri publikacije s področja jezikoslovja, ki so nedavno izšle pri Znanstveni založbi:

Niko Hudelja: Nemško-slovenski zgodovinski glosar
Glosar, ki obsega več kot 400 strani, vsebuje okoli 15.000 gesel in je neobhodno potreben vsem, ki brskajo po starih virih.

Ljudmil Dimitrov idr.: Slovensko-bolgarski in bolgarsko-slovenski priročnik
Prvi dvojezični priročnik te vrste. Njegov namen je olajšati kulturne, turistične in poslovne stike med Slovenci in Bolgari.

Mitja Skubic: Romanistika na Slovenskem
Monografija, ki je izšla ob devetdeseti obletnici Oddelka za romanske jezike in književnosti, predstavlja zgodovino tega oddelka in opozarja na izstopajoče posameznike v okviru študija romanskih jezikov.

Vljudno vabljeni!