V četrtek, 16. decembra, je Športna zveza Univerze v Ljubljani skupaj s Študentskim šahovskim društvom organizirala Univerzitetno prvenstvo v šahu. Na prvenstvu se je zbralo 19 tekmovalcev, od tega 16 študentov in 3 zaposleni. Med igralci je bilo kar nekaj znanih šahistov, omeniti velja predvsem Jureta Boriška, ki je znan slovenski velemojster in že vrsto let nastopa za reprezentanco Slovenije, prišlo pa je tudi nekaj takih, ki so se s šahovskim tekmovanjem srečali prvič.

Datum objave: 20.12.2010

Turnir se je igral 11 krogov, z igralnim časom 5 minut na igralca. To je izredno malo časa za razmišljanje in kar nekaj igralcev je imelo probleme s časovnimi stiskami. Ni bilo redko, da se je proti koncu partij z veliko hitrostjo udarjalo po urah, figure pa so letele naokoli. Kljub temu ni bil nihče poškodovan. No, če ne štejemo fotografovega objektiva, ki mu je ob napetem dvoboju padel iz rok.

Najboljši študentje                                            Zaposleni

Med študenti je že takoj na začetku je povedel favorit turnirja, Jure Borišek. Svojo prednost je zadržal vse do konca in tudi prepričljivo zmagal, saj je oddal le en remi. Sledil mu je Žiga Volf, ki je prav tako zasluženo osvojil drugo mesto, izgubil je namreč le proti zmagovalcu. Na tretje mesto pa se je povzpel Peter Kokol, ki je na sredini tekmovanja imel manjšo krizo, pa vendarle se je na koncu, kot pravi profesionalec, uspel zbrati in se zavihtel na stopničke.

V kategoriji Zaposleni je prvo mesto, z veliko prednostjo, zasedel Robert Roškar. Drugi je bil Dušan Marčetič in tretji Vladimir Lavrač .

Na tekmovanju sta nastopili tudi dve predstavnici nežnejšega spola, ki sta bili pred nekaj leti tudi sami aktivni šahistki. Prvo mesto je zasedla Barbara Špendal, drugo pa Alenka Trpin.

Najboljšei študentke                                          Najboljši rekreativci

Za prvo mesto v kategoriji rekreativnih igralcev je potekal napet boj vse do konca. Kar nekaj se jih je namreč borilo za prvo mesto. Na koncu je najvišjo stopničko zasedel Erik Hozjan in si s tem prislužil tudi lepo nagrado. Drugi je bil Nikola Vujič in tretji Đorđe Dimitrijević.

V skupnem seštevku je, z veliko prednostjo pred ostalimi,  zmagala Fakulteta za farmacijo, ki so jo zastopali Jure Borišek, Robert Roškar, Barbara Špendal in Mitja Pišlar. Temu primerno so zmago tudi proslavili.

Zmagovalna ekipa Fakultete za farmacijo

Več o tekmovanju lahko preberete na spletnih straneh Športne zveze Univerze v Ljubljani www.unisport.si