Datum objave: 05.01.2011

Balet v treh dejanjih in štirih slikah bo na velikem odru Gallusove dvorane Cankarjevega doma v Ljubljani 12., 13., 14. in 15. januarja 2011ob 19.00. Baletna uspešnica, v kateri bodo nastopili tako ljubljanski kot mariborski baletni solisti, zbor in Orkester SNG Opera in balet Ljubljana, bo izjemen umetniški dogodek.

SNG Opera in Balet Ljubljana ponuja študentom Univerze v Ljubljani ogled predstave po promocijski ceni za 10€.

ZGODBA:
Dogajanje je umeščeno med tempeljske plesalke starodavne Indije - bajadere. V lepo tempeljsko plesalko Nikijo sta zaljubljena tako ostareli visoki brahman, ki ga Nikija zavrne in bojevnik Solor, ki mu bajadera čustva vrača. Solorju je zaradi vojaških zaslug podeljena čast - roka radževe hčere Gamzati, ki je zaradi kodeksa svoje kaste ne more zavrniti. Ko Gamzati izve za Nikijino ljubezen do Solorja, se ji maščuje. Nikijo  piči strupena kača, Gamzati pa se poroči s Solorjem.  Solor sledi Nikiji v Kraljestvo senc in zanj ostane Nikija dosegljiva le kot privid.

Več na: http://www.opera.si/opera/app/vecopredstavi.asp?IDR=107eč