Datum objave: 18.01.2011

Na Slovenskem inštitutu za standardizacijo (SIST) smo v sodelovanju z izkušenimi vodji projektov zaradi velikega zanimanja ponovno pripravili tridnevni seminar "Vodenje evropskih projektov"  z možnostjo opravljanja izpita za pridobitev naziva "ECQA certificirani vodja projektov".

ECQA certificirani vodja evropskih projektov je eden od poklicev, za katerega je evropsko združenje za certificiranje in akreditiranje ECQA (www.ecqa.org) vzpostavilo program usposabljanja in sistem preverjanja znanja, certificiranja, ponudnikov itd. Med kljucne ukrepe za doseganje svojih gospodarskih ciljev je Evropska unija namrec zapisala tudi poenotenje in izboljšanje sistema izobraževanja. Glavni poudarek je na medsebojnem sodelovanju izobraževalnih organizacij vseh držav clanic in izmenjavi znanja, izkušenj ter na poenotenem sistemu izobraževanja in priznavanja programov na vseh ravneh, od osnovnega do univerzitetnega, ter tudi izobraževanja in usposabljanja že zaposlenih oseb. Skupni model priznavanja usposobljenosti pomeni, da oseba z ECQA certifikatom vodje projektov v Sloveniji obvlada nabor enakih znanj kot oseba z ECQA certifikatom vodje projektov na primer v Franciji. Tako je usposobljena za vodenje projektov v maticni državi ali kateri koli drugi evropski državi.

Vec o vsebini, terminih in prijavi izveste spodaj v PDF priponki:

Vljudno vabljeni!
Slovenski inštitut za standardizacijo