Datum objave: 20.01.2011

Vabilo na posvet z naslovom Posel brez meja: Vloga antropologije v medkulturnem poslovanju, FF
Dogodek bo v četrtek, 27. januarja 2011 med 16:00 in 18:30 uro na ICPE, Dunajska 104, Ljubljana

Kulturne meje so predvsem v glavah, zato jih lahko presežemo, je osrednje sporočilo januarskega dogodka, na katerem bodo vrhunski strokovnjaki iz gospodarstva in akademske sfere spregovorili o medkulturnem poslovanju. Najprej bodo pojasnili, da si pojem kultura ponavadi predstavljamo precej enoznačno, za njim pa se dejansko skriva ogromno pomenov. Nato bodo na konkretnem primeru poslovneža, ki deluje v mednarodnem okolju, prikazali, zakaj je poznavanje tujih kultur pomembna prednost. Spregovorili bodo tudi o tem, da je zaposlovanje t. i. kulturnih posrednikov v ZDA postalo nekaj običajnega, medtem ko so tovrstne dejavnosti pri nas še v povojih. Zakaj Slovenija in pravzaprav kar vsa Evropa na tem področju zamujata za Američani, bo tema okrogle mize, na kateri bodo gostje spregovorili še o prenosu znanj o kulturah z univerz in raziskovalnih institucij v gospodarstvo, o vlogi humanistike pri razvoju slovenskega podjetništva ter o domnevni »zaplankanosti« Slovencev pri navezovanju medkulturnih stikov.

Dogodek, ki se ga lahko ob predhodni prijavi brezplačno udeležite, prirejamo v soorganizaciji Združenja Manager, International Center for Promotion of Enterprises (ICPE) in Oddelka za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani. O udeležbi nas do 26. januarja obvestite na e-naslov .

• 16:00-16:30 predavanje »Kultura med znanostjo in poslovnim svetom«, prof. dr. Rajko Muršič, Filozofska fakulteta v Ljubljani
  • 16:30-17:00 predavanje »Ameriški pogled na slovensko poslovno kulturo«, Allen Weeks, strokovnjak za organizacijske kulture (Instrumentation Technologies, Sincrotrone Trieste, Seaway …)
  • 17:00-18:00 okrogla miza »Pogled čez planke«, gostje: Alenka Bezjak, poslovna antropologinja in direktorica Ergo inštituta, Drago Lemut, lastnik podjetja Le-Tehnika, Matej Potokar, direktor poslovnih rešitev za Srednjo in Vzhodno Evropo v Microsoftu, Janez Škrabec, direktor podjetja Riko, moderator: dr. Dan Podjed, Filozofska fakulteta v Ljubljani
  • 18:00-18:30 druženje »brez meja«