Datum objave: 02.02.2011

Foto: Daniel Novakovič/STA

Rektor univerze prof. dr. Radovan Stanislav Pejovnik se je s sodelavci udeležil Nacionalnega posveta o visokem šolstvu na temo Internacionalizacija visokega šolstva, ki ga je pripravilo Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo in CMEPIUS-a.  Zavzel se je za vzpostavitev  »Slovenske univerze«, ki bi v obliki univerzitetnega sistema (podobno kot na primer University of California ali skupnost 13 univerz v Parizu) povezovala vse dosedanje univerze v državi. Podal je tudi pobudo, da bi rektorji podpisali svečano izjavo, s katero bi se univerze zavezale k ohranjanju slovenskega jezika v času, ki od kvalitetnih univerz  pričakuje uvajanje študijskih programov  in poučevanja v (delno) angleškem jeziku. To je nujno potrebno za dvig kakovosti in mednarodne prepoznavnosti univerze. Na Univerzi  v Ljubljani iz leta v leto narašča število tujih študentov in profesorjev, ki želijo tu predavati.

Posnetek tiskovne konference in samega posveta: http://www.mvzt.gov.si/si/medijsko_sredisce/video_in_avdio/