Datum objave: 04.02.2011

Rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Radovan Stanislav Pejovnik se je na povabilo direktorja prof. dr. Jadrana Lenarčiča na Institutu Jožef Štefan srečal z rektorjem Univerze v Zagrebu prof. dr. Aleksom Bjelišem, njegovo prorektorico za znanost in tehnologijo prof. dr. Melito Kovačević ter direktorico Inštituta Ruđerja Boškovića prof. dr. Danico Ramljak. Na sestanku so si izmenjali izkušnje o svojem dosedanjem tekočem delu ter se govorili o tesnejšem medsebojnem sodelovanju. Dogovorili so se, da bo naslednji delovni sestanek v prvi polovici marca v Zagrebu, kamor bodo povabili tudi oba ministra za visoko šolstvo in znanost. Naš minister Gregor Golobič in njegov hrvaški kolega prof. dr. Radovan Fuchs sta o tem že seznanjena in podpirata meddržavno sodelovanje na tem področju. Svojo udeležbo sta načeloma že potrdila.