Datum objave: 21.02.2011

Koncert akademskih zborov treh univerz bo 5.3 2011 ob 19.30  v veliki dvorani Slovenske Filharmonije.  Koncert  predstavlja druženje vrhunskih študentskih zborov, ki se bodo letos zopet srečali v slovenski prestolnici v želji, po nadaljnjem uspešnem, zdaj že tradicionalnem  sodelovanju, izmenjujočim  med tremi  univerzitetnimi mesti  – Koprom, Ljubljano in Mariborom.

Na koncertu bodo sodelovali trije univerzitetni zbori: Akademski pevski zbor Tone Tomšič Univerze v Ljubljani pod vodstvom dirigenta  Sebastjana Vrhovnika , Akademski pevski zbor Maribor pod vodstvom zborovodkinje Zsuzse Budavari – Novak in Akademski pevski zbor Univerze na Primorskem pod vodstvom zborovodje Ambroža Čopija. Koncert akademskih zborov treh univerz bo celovečerni koncert, na katerem bo vsak od pevskih sestavov prispeval približno pol ure programa.

Posebej pa bo letošnji koncert posvečen slovenskemu skladatelju in dolgoletnemu  zaslužnemu profesorju kompozicije na Akademiji za glasbo Alojzu Srebotnjaku.  V spomin nanj  in na njegove skladbe,  bo vsak zbor posamično izvedel eno njegovo zborovsko skladbo.Vstopnine ne bo.

več na http://www.apz-tt.si